Európa legnagyobb jövőfesztiváljának idei központi témája a test és lélek egyensúlya, a mentális egészség globális válsága, de olyan magyar vonatkozású társadalmi kérdésekről is megnyitják a vitát, mint az akkumulátorgyártás szükségessége. A szeptember 21-22-én a Magyar Zene Házában rendezett Brain Bar több mint 120 előadót és 100 programelemet sorakoztat fel.
Szeptember 21-23-a között rendezik a Brain Bar jövőfesztivált, ahol a közönség a legnagyobb hazai és külföldi véleményvezérekkel, üzletemberekkel és kulturális személyiségekkel közösen vitathatja meg századunk legégetőbb kérdéseit. A rendezvény médiatámogatója a Portfolio.
42 éve, 1981-ben alakult a KFT: az ország egyik legismertebb zenekara az elmúlt évtizedekben több korszakot is megélt. A Portfolio Heti podcastjében Márton András dobost, társalapítót, producert, mendzsert kérdeztük arról, hogy mi a legnehezebb egy évtizedek óta népszerű zenekar menedzselésében? Vajon könnyebb, mint egy új előadót felépíteni?
A huszonnegyedik alkalommal megrendezésre került FIABCI Hungary Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat sajtótájékoztatóján a nyertesek közül többen nyilatkoztak arról mit jelent számukra az elismerés.
Idén ünnepli fennállásának 10. évfordulóját a Liget Budapest Projekt. Ennek apropóján Gyorgyevics Benedekkel a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk röviden a legfontosabb kérdésekről. A szakember elsősorban az elkészült projektek eredményeiről mesélt, de kitértünk a kezdetektől fogva nagy port kavaró Biodóm projektre is.
A Projektmenedzsment Világnapjához kapcsolódva minden évben szakmai zsűri választja ki és díjazza a projektmenedzsment szakma legjobbjait. 2022-ben az Év Projektmenedzsere Díjat Pém Attila kapta, a Liget Budapest Projekt részeként, a Városliget Zrt. irányítása alatt megvalósult Magyar Zene Háza projektvezetőjeként végzett munkájáért.
Szeptember 29-én nyit időkaput a Brain Bar, Európa legnagyobb jövőfesztiválja. A résztvevők idén együtt fesztiválozhatnak többek között a TikTok, a Vice UK és a LEGO vezetőivel. Személyesen találkozhatnak Laura Tooduval, az észt védelmi minisztérium harcos amazon tanácsadójával, Peter Boghossian kamuvadász filozófussal és Leyla Acaroglu dizájn provokátorral is.
Deanna Marsigliese-vel, a Pixar művészeti vezetőjével, az Agymanók és a Toy Story készítőjével és hozzá hasonló lebilincselő előadókkal érkezik a Brain Bar jövőfesztivál. A szervezők 2022. szeptember 29-én és 30-án nyolcadik alkalommal hozzák el Budapestre a világ legégetőbb kérdéseit és legbátrabb gondolkodóit. Idén új helyszínen, a többszörösen díjazott Magyar Zene Házában várják a fesztiválozókat.
A Cannesban megrendezésre kerülő MIPIM ingatlanpiaci világkiállításnak négy fontos lába van, a személyes találkozások megteremtése a világ minden pontjáról érkező ingtalanpiaci üzletemberek számára, bemutatkozási lehetőség az országok, városok, cégek részére, az aktuális szakmai kérdések megvitatása, illetve az átadott vagy készülőben lévő projektek elismerése a MIPIM Awards keretében. A kiállítás zárásaként megrendezett díjátadón először úgy tűnt, hogy idén magyar projekt nem kap elismerést, mivel a kulturális és sport fejlesztés kategóriában, ahol a Magyar Zene Háza is indult, a svájci Musée Atelier Audemars Piguet nyert, ám végül a zsűri különdíját a nemrég átadott magyar projekt képviselőjének, Sághi Attilának, a Városliget Zrt. műszaki-vezérigazgató helyettesénk adták át.
A Városliget megújítása, az új épületek és intézmények megépítése és ideköltöztetése, a meglévő kulturális intézmények felújítása, a park teljes rehabilitációja, illetve jó néhány nem a területen megvalósuló, de a projekt részét képező fejlesztés (pl. Komáromi Csillagerőd, vagy az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ) a magyar állam egyik legnagyobb beruházása. A projekt kapcsán hosszú évek óta hallani támogató és kritizáló érveket, akár civil, akár gazdasági, akár politikai oldalakról, ami érthető, hiszen egy ekkora volumenű fejlesztésnél lehetetlen minden jó szándékot egy nevező alá hozni. Egy ekkora költségű állami beruházás sok szempontból jó terep az érvek és ellenérvek ütköztetésére. Most azonban a sok kisebb (bár az itt élők és a parkot használók számára igen fontos) fejlesztés után, elérkeztek az első ütem két grandiózus épületeinek pillanatai. Megnyílt a Magyar Zene Háza, míg tavasszal a Néprajzi Múzeum is elkezdi fogadni a vendégeket. Két részes interjúban járjuk körbe a számunkra legizgalmasabb kérdéseket az épületek kivitelezésével és üzemeltetésével kapcsolatban, Gyorgyevics Benedekkel, a projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatójával. Az első rész az épületekről, a sokakat foglalkoztató kivitelezési nehézségekről és az árazásról szól, míg a második részben a hosszú távú kihívást és feladatot jelentő üzemeltetés részleteit boncolgatjuk.
Tíz éves tartalmi és műszaki tervezés, majd építkezés után nyílt meg szombaton a Liget Budapest projekt keretében felépült Magyar Zene Háza, amely vasárnaptól a nagyközönséget is várja koncertekkel, interaktív állandó kiállítással, zenepedagógiai foglalkozásokkal és számos egyéb programmal.
Elkészült a Magyar Zene Háza látványos épülete, mely 2022 január végén kiállítással és zenei programokkal nyitja meg kapuit a közönség előtt - jelentette be Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa. A Zene Háza a korábban itt álló egykori lepusztult Hungexpo irodaházak helyén épült fel, az új épület környékén pedig egy évtizedekig elzárt és elhanyagolt, mintegy 7000 négyzetméternyi zöldfelület került megújításra és válik ismét a Városliget szabadon látogatható parkfelületévé.
Folytatódik a Városliget történelmi léptékű megújítása 2021-ben is, az idei év végére készül el a Magyar Zene Háza. A Városliget épületét a japán építész, Sou Fujimoto tervezte, és három fő funkciót fog betölteni: kiállítási, előadóművészeti és oktatási célokra is használják majd.
A „világ legjobb zenei célú ingatlanfejlesztése” díjat nyerte el a Liget Budapest Projektben épülő Magyar Zene Háza a világ egyik legrangosabb zenei-szakmai találkozójának megmérettetésén, az amerikai Music Cities Awardson – jelentette be Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt vezérigazgatója.
Épül a Magyar Zene Háza "láthatatlan" fala: a többemeletnyi, egyes szakaszokon közel 12 méter magas, vízszintes szerkezeti osztás nélküli, egybefüggő homlokzati üvegtáblákból álló üvegfal-felületet egész Európában a legnagyobb lesz. A hatalmas, áttetsző üvegfalat üveggerendák támasztják meg, amely a városligeti parkot vizuálisan összeköti majd a Zene Háza belső tereivel. Az épület közel szerkezetkész állapotban van, a térszint alatti – kiállítótermeknek is helyet adó - terekben szintén a tervezett ütemben haladnak a munkálatok. Az elbontott egykori Hungexpo irodaépületek helyén épülő, a japán Sou Fujimoto által tervezett Magyar Zene Háza 2021 végén nyitja meg kapuit a látogatók előtt - szerepel a Liget Budapest közleményében.
Mutatjuk a fontosabb tőzsdék nyitvatartását.
Márkus Gergellyel, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managerével beszélgettünk.
Az ünnepi héten apró szikra is elég lesz a nagy piaci mozgásokhoz.
A kisebb coinokban is lehet fantázia.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?